O nás

Hledáte koně?

Pravděpodobně jste, stejně jako já před lety, hodiny a hodiny listovali internetovou inzercí a strávili stovky kilometrů na cestách po vlastech českých, abyste zjistili, že realita ne vždycky odpovídá tomu, co Vám prodávající naslibuje po telefonu nebo píše v inzerátu…
A nebo jste měli štěstí a našli koně, který odpovídal jak Vašim představám, tak stavu Vašeho konta. Prodávající Vás ujistil, že je kůň naprosto zdráv a tak jste si plácli, koně odvezli domů a těšili se na chvíle strávené v sedle. Jenže koníček, na kterého padly všechny Vaše úspory, začal po pár týdnech nebo měsících pravidelného tréninku kulhat a Vy jste přišli na to, že jeho skutečný zdravotní stav ho předurčuje spíš k procházkám do lesa než k plánované sportovní kariéře.

Ale jde to i jinak !

Všechny koně, které najdete v mé nabídce, znám osobně. Všechny jsem pro Vás osobně navštívila, natočila, prověřila a většinu z nich i vyzkoušela pod sedlem. Znám jejich kariéru, jejich historii – abych Vás, potenciální zájemce, mohla co nejpřesněji a otevřeně informovat o jezditelnosti, charakteru a schopnostech koně. Nebojte se zeptat, jestli je pro Vás ten který kůň vhodný nebo ne.

Ačkoli to u většiny držitelů koní a rádoby profesionálních prodejců bohužel stále není samozřejmé, já považuji za nevhodné, aby to byl zájemce, kdo musí na své náklady dokazovat prodávajícímu, zda je nabízený kůň zdráv neb ne.
I já chci předem vědět, jaký je zdravotní stav koní, které svým klientům nabízím, a proto striktně trvám na tom, aby byli veterinárnímu vyšetření ještě předtím, než je do nabídky zařadím.

Všichni koně, které najdete v mé nabídce – bez ohledu na jejich cenu – byli podrobeni základnímu rentgenologickému vyšetření. Pokud požadujete jakékoli aktuální, doplňující nebo specializované vyšetření, nebo pokud si chcete k veterinární prohlídce přizvat svého veterináře, rozhodně se tomu nebráním.

Pokud máte zájem o koupi koně, kontaktujte mě (ideálně e-mailem) a popište, jaká je Vaše představa. Hledáte perspektivního mladého koně do vyššího sportu nebo zkušeného a spolehlivého učitele pro začínajícího jezdce nebo amatéra? V jaké cenové relaci hledáte? Obratem Vám pošlu nabídku koní odpovídajících Vašim požadavkům a pokud Vás některý z nich osloví, domluvíme se na termínu zkoušení.

Nenašli jste v mé nabídce žádného koně, který by Vás oslovil? Napište mi nebo zavolejte. Možná mám ještě nějaké nové koně, kteří zatím nejsou oficiálně v inzerci. 

Pokud hledáte něco konkrétního – například koně pro juniora se zkušenostmi z vyšších soutěží s ambicí do mezinárodního sportu – ozvěte se. Díky svým rozsáhlým kontaktům jsem schopná Vám pomoci takového koně najít i v zahraničí.

Chcete prodat svého koně?

Nemáte chuť trávit hodiny u počítače zadáváním inzerátů a komunikací s potenciálními zájemci? Nemáte čas nebo podmínky koně na prodej adekvátně připravit a pořídit kvalitní fotografie a videa pro dokonalou prezentaci? I s tím Vám můžu pomoci.
Vašeho koně můžu nabízet přímo od Vás ze stáje nebo poskytnout kompletní servis v některé z mých partnerských stájí.

Prodejem koní se zabývám už 20 let a za tu dobou se mi podařilo vybudovat síť stálých klientů z nejen z Evropy, ale USA, Kanady a dalších zemí v zámoří, a těší mě, že každoročně přibývají zákazníci noví.

A jak to celé funguje?

Po úvodním telefonátu se domluvíme na termínu mé návštěvy u Vás. Než koně zařadím do nabídky, chci ho vždy vidět nejprve naživo – udělám si nějakou základní představu o charakteru a jezditelnosti, pořídíme fotografie a videa nezbytná pro dobrou prezentaci. Proto potřebuji, abyste mi koně při mé první návštěvě u Vás předvedli tak, jako by byl prezentován potenciálnímu zájemci.

Pokud máte nějaké materiály ze závodů i tréninků, ráda je také použiji. Ještě před mou návštěvou u Vás bych ráda viděla alespoň základní sadu RTG-snímků Vašeho koně, ne starší než 1 rok. 

Pak koně zařadím do nabídky a nabízím nejen na svém webu, ale především na nejrůznějších prestižních inzertních serverech po celém světě. 

Případné zájemce doprovodím až k Vám do stáje, kde celé jednání o prodeji tlumočím, v případě realizace prodeje zajistím i kupní smlouvu nebo transport koně. Spousta mých klientů (zejména ze zámoří) kupuje koně pouze na základě videa a mého doporučení. Očekávám i od Vás, že mě o případných vadách nebo zlozvycích Vašeho koně budete otevřeně informovat.

Pokud nemáte možnost koně na prodej připravit nebo ho dobře prezentovat (nemáte zázemí, jezdce, halu…), mohu Vám doporučit i dojednat výcvik koně v jedné ze stájí, se kterými aktivně spolupracuji a kde se o přípravu a prezentaci Vašeho koně postarají špičkoví jezdci se zkušenostmi na nejvyšší úrovni (parkur, drezura). V případě potřeby obstaráme všechno ostatní – foto a videomateriál, veterinární vyšetření, prezentaci koně na závodech – dle dohody.
Za svou práci při uskutečněném prodeji si účtuji provizi, která je stanovena dohodou a je obvykle ve výši 10-20% a je připočítávána k ceně požadované Vámi jakou prodávajícím.

Máte-li jakékoli otázky, na které jste tu nenašli odpověď, pište, volejte. Těším se na spolupráci!

SEZNAM DOPORUČENÝCH VETERINÁRNÍCH LÉKAŘŮ, kteří provedou vyšetření za účelem prodeje v odpovídající kvalitě a rozsahu:

MVDr. Ilian Pták – Praha a střední Čechy + ostatní dle dohody
MVDr. Jaroslav Skála –  střední Čechy + ostatní dle dohody
MVDr. Emanuel Krejcar – jižní Čechy
MVDr. Luboš Kucharovič – Vysočina
MVDr. Petr Přikryl – jižní Morava
MVDr. Libor Hlačík – Morava, Severní Morava
MVDr. Phillip Genn – Střední Čechy, jižní Čechy, jižní Morava

MVDr. Peter Sedláček – Střední Čechy + dle dohody

MVDr. Soňa Vaňková – Střední Čechy

MVDr. Martin Brát – Střední a východní Čechy

MVDr. Marek Mech – Severní Morava


MÁTE NA MĚ NĚJAKÉ DOTAZY?

Kontaktujte mě!Ikona