O nás

Rozhodli jste se koupit koně?

Pravděpodobně jste, stejně jako já před lety, hodiny a hodiny listovali internetovou inzercí a strávili stovky kilometrů na cestách po vlastech českých, abyste zjistili, že realita ne vždycky odpovídá tomu, co Vám prodávající naslibuje po telefonu nebo píše v inzerátu…
A nebo jste měli štěstí a našli koně, který odpovídal jak Vašim představám, tak stavu Vašeho konta. Prodávající Vás ujistil, že je kůň naprosto zdráv a tak jste si plácli, koně odvezli domů a těšili se na chvíle strávené v sedle. Jenže koníček, na kterého padly všechny Vaše úspory, začal po pár týdnech nebo měsících pravidelného tréninku kulhat a Vy jste přišli na to, že jeho skutečný zdravotní stav ho předurčuje spíš k procházkám do lesa než k plánované sportovní kariéře.

Ale jde to i jinak !

Všechny koně, které najdete v mé nabídce, znám osobně. Všechny jsem pro Vás osobně navštívila, natočila, prověřila a většinu z nich i vyzkoušela pod sedlem, znám jejich kariéru, jejich historii – abych Vás, potenciální zájemce, mohla co nejpřesněji a otevřeně informovat o jezditelnosti, charakteru a schopnostech koně. Nebojte se zeptat, jestli je pro Vás ten který kůň vhodný nebo ne.

Ačkoli to u většiny držitelů koní a rádoby profesionálních prodejců bohužel stále není samozřejmé, já považuji za nevhodné, aby to byl zájemce, kdo musí na své náklady dokazovat prodávajícímu, zda je nabízený kůň zdráv neb ne.
I já chci předem vědět, jaký je zdravotní stav koní, které svým klientům nabízím, a proto striktně trvám na tom, aby byli veterinárnímu vyšetření ještě předtím, než je do nabídky zařadím.

Všichni koně, které najdete v mé nabídce – bez výjimky, bez ohledu na jejich cenu – byli podrobeni základnímu klinickému a rentgenologickému vyšetření. Pokud požadujete jakékoli aktuální, doplňující nebo specializované vyšetření, nebo pokud si chcete k veterinární prohlídce přizvat svého veterináře, rozhodně se tomu nebráním.

Pokud máte zájem o koupi koně, kontaktujte mě, ideálně e-mailem, a napište mi, jaká je Vaše představa: zda hledáte koně do vyšších soutěží nebo spíš pro rekreační sport, jaké jsou Vaše zkušenosti a Vaše ambice (nebojte se přiznat, že jste nezkušený nebo bázlivý jezdec, jak dlouho jezdíte apod.), a nezapomeňte, prosím, napsat, v jaké cenové relaci by se měl kůň pohybovat.
Obratem Vám pošlu nabídku koní odpovídajících Vašim požadavkům a pokud Vás některý z nich osloví, domluvíme se na termínu zkoušení.

CHCETE PRODAT KONĚ?

A nemáte chuť trávit hodiny u počítače zadáváním inzerátů a komunikací s potenciálními zájemci? Nebo nevlastníte vybavení na to, abyste svému koni pořídili kvalitní fotografie a videa? Nemáte čas nebo podmínky koně na prodej adekvátně připravit? I s tím Vám můžu pomoci.
Vašeho koně můžu nabízet přímo od Vás ze stáje nebo poskytnout kompletní servis v některé z mých partnerských stájí.

Prodejem koní se zabývám už 15 let a za tu dobou se mi podařilo vybudovat síť stálých klientů z nejen z Evropy, ale USA, Kanady a dalších zemí v zámoří, a těší mě, že každoročně přibývají zákazníci noví.
Nesmírně si vážím důvěry svých klientů a chci jim poskytovat jen prvotřídní servis.
Proto – chcete-li využít mých služeb – přečtěte si, prosím, následující pravidla a podmínky spolupráce.

Případné zájemce doprovodím až k Vám do stáje, kde celé jednání o prodeji tlumočím, v případě realizace prodeje zajistím i kupní smlouvu a ostatní potřebné dokumenty, v případě potřeby i transport koně. Spousta mých klientů (zejména ze zámoří) kupuje koně pouze na základě videa a mého doporučení. Proto potřebuji, abyste mi koně při mé první návštěvě u Vás předvedli tak, jako by byl prezentován potenciálnímu zájemci.

Pokud nemáte možnost koně na prodej připravit nebo ho dobře prezentovat (nemáte zázemí, jezdce, halu…), mohu Vám doporučit i dojednat výcvik koně v jedné ze stájí, se kterými aktivně spolupracuji a kde se o přípravu a prezentaci Vašeho koně postarají špičkoví jezdci se zkušenostmi na nejvyšší úrovni (parkur, drezura). V případě potřeby obstaráme všechno ostatní – foto a videomateriál, veterinární vyšetření, prezentaci koně na závodech – dle dohody.
Za svou práci při uskutečněném prodeji si účtuji provizi, která je stanovena dohodou a je připočítávána k ceně požadované Vámi jakou prodávajícím.

Pokud byste rádi prodali svého koně, kontaktujte mě, ideálně e-mailem, a napište mi o něm pár základních informací – zejména o jeho historii, výkonnosti, jedzitelnosti, případných zlozvycích a zdravotním stavu. Napište, jakou máte představu o ceně a nezapomeňte uvést kontakt na Vás a místo, kde je kůň k vidění. Pokud máte k dispozici videa, určitě je k emailu přiložte, ráda si udělám představu.
Než Vašeho koně do nabídky zařadím, domluvím se s Vámi na osobní návštěvě, koně přijedu natočit, nafotit a vyzkoušet. Ještě předtím ale bude nezbytné, abyste Vašeho koně nechali podrobit základnímu veterinárnímu vyšetření a to jedním z doporučených veterinárních lékařů.

NEKONTAKTUJTE MĚ

  • pokud se mi chystáte zamlčet jakoukoli skrytou vadu Vašeho koně
  • pokud se domníváte, že Vašeho koně zařadím do nabídky aniž bych ho viděla
  • pokud nejste ochotni podrobit Vašeho koně ještě před mou návštěvou u Vás veterinárnímu vyšetření
  • pokud hodláte Vašeho koně rozvěsit po nejrůznějších inzertních serverech a sociálních sítí, nebo hodláte jeho prodejem zaměstnat celou republiku

Koně inzeruji na prestižních inzertních portálech v celé Evropě i zámoří. Nejen proto, že taková inzerce je poměrně finančně nákladná, ale také proto, že svou návštěvou u Vás, zpracováním videa a prezentačních materiálů strávím spoustu času, můžu tenhle špičkový servis poskytnout pouze majitelům, kteří mi své koně svěří do výhradního zastoupení alespoň na předem dohodnutou dobu.

Naprostou prioritou pro mě je znalost zdravotního stavu nabízených koní, takže ještě před tím než koně do nabídky zařadím, je na Vás – jako majiteli koně – prokázat tento veterinárním vyšetřením, kterému koně podrobíte.
Nestačí samotné RTG snímky – kompletní vyšetření se sestává z KLINICKÉHO a RENTGENOLOGICKÉHO VYŠETŘENÍ. Dobrý veterinář by měl odmítnout posouzení zdravotního stavu jen na základě RTG – z těch totiž nelze vyčíst např. to, zda Váš kůň vidí na obě oči či zda nemá šelest na srdci nebo zda ho případný rentgenologický nález nějak handicapuje nebo ne.
RTG vyšetření by mělo sestávat z min. 12 projekcí a nemělo by být starší než jeden rok. Klinické vyšetření akceptuji do stáří 4 měsíců.
RTG-snímky musí být pořízeny v digitální kvalitě a musí obsahovat identifikaci zvířete (jméno, příp. živ. číslo na všech snímcích), aby bylo možné zaslat je klientovi emailem a nechat ho posoudit je veterinářem dle jeho výběru.
Formulář pro vyšetření v cizím jazyce Vám ráda poskytnu.

Níže uvedený seznam doporučených veterinářů je zde především pro Vaše dobro, protože bohužel ne každý v republice působící veterinární lékař je schopen provést vyšetření ve standartní kvalitě a já Vás, jako prodávajícího, chci ušetřit toho, že vyhodíte oknem peníze za vyšetření, které nám potenciální klient z důvodu nedostatečné kvality neakceptuje. Pokud byste rádi povolali veterináře, jehož jméno nevidíte na seznamu, konzultujte to se mnou, prosím, předem ve vlastním zájmu.

Máte-li jakékoli otázky, na které jste tu nenašli odpověď, můžete mě kdykoli kontaktovat.

Těším se na spolupráci !
Tereza Bezrouková

SEZNAM DOPORUČENÝCH VETERINÁRNÍCH LÉKAŘŮ, kteří provedou vyšetření za účelem prodeje v odpovídající kvalitě a rozsahu:

MVDr. Ilian Pták – Praha a střední Čechy + ostatní dle dohody
MVDr. Jaroslav Skála –  střední Čechy + ostatní dle dohody
MVDr. Emanuel Krejcar – jižní Čechy
MVDr. Luboš Kucharovič – Vysočina
MVDr. Petr Přikryl – jižní Morava
MVDr. Libor Hlačík – Morava, Severní Morava
MVDr. Phillip Genn – Střední Čechy, jižní Čechy, jižní Morava

MVDr. Peter Sedláček – Střední Čechy + dle dohody

MVDr. Soňa Vaňková – Střední Čechy

MVDr. Martin Brát – Střední a východní Čechy

MVDr. Marek Mech – Severní Morava

Pokud se chystáte pověřit vyšetřením doktora, jehož jméno nevidíte na seznamu, konzultujte to se mnou, prosím – ve vlastním zájmu.


MÁTE NA MĚ NĚJAKÉ DOTAZY?

Kontaktujte mě!Ikona